Biomimetinė dantų pasta Biomin

Paskelbė: prodentis 2019.11.17 0 Komentarai

 

Biomin F bei Biomin C dantų pastos buvo sukurtos Londone Queen Mary universiteto mokslininkų, kurie sau išsikėlė tikslą sukurti unikalią dantų pastos formulę, kuri užtikrintų kuo ilgesnį dantų remineralizacijos procesą po dantų valymo, nes dažniausiai naudojamose dantų pastose fluoro junginiai labai greitai sukyla ir jau per dvi minutes fluoridų kiekis sumažėja per pusę. Fluoridų nauda siekiant išvengti dantų ėduonies dantų pastose yra patvirtinta daugelio klinikių studijų.

Pasaulyje sparčiai populiarėja biomimetinė arba minimaliai invazyvi odontologija, kurios pagrindinė idėja yra kuo natūralesnis, artimesnis gamtai gydymas, siekiant kuo mažiau invazijos, taip pat atstatyti ne tik dantų estetiką, bet ir funkciją. Tokiu principu vadovaujantis ir buvo sukurtos Biomin dantų pastos- siekiant atkartoti seilių natūralų dantų emalio remineralizacijos procesą. Kadangi yra žinoma, kad esant rūgštinei terpei burnoje, mineralai išeina iš emalio, o kai seilių pH neutralizuojasi, emalis pradeda mineralizuotis, t.y. tvirtėti. Dažni užkandžiavimai, stresai, lėtinės ligos gali sutrikdyti natūralų emalio remineralizacijos, t.y. tvirtėjimo, procesą ir atverti kelią dantų ėduonies išsivystymui. 

Biomimetinė dantų pasta Biomin buvo sukurta atkartoti seilių remineralizacijos procesą, tai reiškia, po dantų valymo dantų pasta Biomin dar 12 val. atpalaiduoja mineralus, taip stiprindama emalį, užpildydama net mažiausius emalio tarpus mineralais. Emalis tvirtėja, tapta atsparesnis dantų ėduoniui, taip pat susitvarko dantų jautrumas.

Yra dviejų rūšių Biomin dantų pastos. Biomin F dantų pasta savo sudėtyje be kalcio ir fosforo jonų, taip pat sudėtyje turi fluoro. Tačiau joje fluoro kiekis yra tris kart mažesnis nei įprastose dantų pastose, o poveikis išlieka ilgiau, todėl biomimetinė dantų pasta Biomin F puikiai tinka vaikams ir suaugusiems natūraliam emalio stiprinimui, be to Biomin F dantų pastoje esantys junginiai jungiasi prie emalio srtuktūros bei sudaro fluorapatitą, kuris tarnauja iki 12 val. kaip apsauginis barjeras dantų emaliui bei neleidžia netgi rūgštinėje terpėje prarasti emaliui mineralus.

Biomin C dantų pasta sukurta kaip alternatyva tiems žmonėms, kurie atsisako naudoti dantų pastas su fluoru. Biomin C dantų pastoje esantys kalcio ir fosforo jonai stiprina emalį, užpildo mažiausius emalio įtrūkimus bei apsaugo nuo dantų jautrumo.

Geriausiam rezultatui pasiekti naudokite žirnio dydžio dantų pastos Biomin F ar Biomin C kiekį, valykite su šepetėliu bent dvi minutes, tada išskalaukite su susidariusiomis dantų pastos putomis burną ir visą perteklių išspjaukite, neskalaukite vandeniu, kad veikliosios medžiagos ilgiau išliktų burnoje ir efektyviai remineralizuotų dantų emalį, taip valykite dantis ryte ir vakare. Po dantų valymo ryte bent pusę valandos nevalgykite.

 

 

 

 

Palikite komentarą