Kaip burnos sveikata ir COVID- 19 tarpusavyje susiję

Paskelbė: prodentis 2020.03.20 0 Komentarai

Korona virusas, COVID-19, pakeis visus mūsų gyvenimo aspektus, net tuos, kurių mes nekontroliuojame. Tačiau keletas praktiškų dalykų gali sumažinti užsikrėtimo namuose gaimybę.

 

Koronavirusas verčia mus keisti savo įpročius, tačiau ilgalaike prasme tai yra visai naudingi pokyčiai mūsų buityje, ypatingai, kai vienas iš šeimos narių „pasigauna“ kokį nors virusą ar bakteriją. Vonios kambarys yra ta vieta, kur užsikrėsti nuo kitų šeimos narių yra gana paprasta.

 

Mes einame švarintis į vonios kambarį, tačiau tai labiausia užteršta vieta namuose. JAV atlikta studija parodė, kad apie 60% dantų šepetėlių bendrose voniose turi fekalinio užterštumo pėdsakų. COVID-19 tyrimai rodo, kad virusas plinta ne tik kosint, tačia vandens nuleidimas unitaze taip pat sukelia aerozolį.

 

Pasak infekcijos kontrolės eksperto, profesoriaus Laurie Walsh iš Australijos Kvinslando Universiteto, apie 30 % pacientų užsikrėtė COVID-19 fekaliniu- oraliniu keliu šios pandemijos metu. Rankų plovimas bei gera WC higiena gali sumažinti viruso kiekį aerozolyje, susidarančiame nuleidžiant vandenį.

 

Kadangi visi norime sumažinti infekcijos plitimą tarp šeimos narių, Biomin turi keletą patarimų, kaip sumažinti riziką.

 

  • Pirmiausiai uždenkite unitazą dangčiu, tik tada nuleiskite vandenį, taip apsaugosite dantų šepetėlius bei kitus paviršius nuo užterštumo.
  • Nors virusas COVID-19 plinta lengvai, tačiau muilas jį gerai nuplauna, pašalindamas viruso apvalkalą ir virusas žūsta 27 laipsnių temperatūroje, tačiau labai svarbu atėjus į vonią per dvidešimt sekundžių pradėti plauti rankas, jų plovimo laikas turi būti ne trumpesnis bei 40 sekundžių.
  • Kiekvienam šeimos nariui naudokite atskirus rankšluosčius, dažnai skalbkite 60 laipsnių temperatūroje.
  • Dantų pastos tūbelė šiuo laikotarpiu siekiant sumažinti užsikrėtimo riziką kiekvienam 6eimos nariui turi būti atskira.
  • Dantų šepetėlį laikykite kuo toliau nuo unitazo, pasvarstykite net galimybę laikyti kitoje patalpoje ir ,žinoma, nesidalinkite su kitais.

Palikite komentarą